חפש באתר
שאיבת שומן סיכונים
 

שאיבת שומן סיכונים

הליך שאיבת השומן מהגוף מתבצע על ידי חתכים קטנים בעור והכנסה של צינורות דקים השואבים את השומן מהגוף, הליך זה כרוך במספר סיכונים ועלול ליצור תופעות לוואי. בעמוד שאיבת שומנים סיכונים נביא בפניכם את הסיכונים והסיבוכים הנפוצים ביותר שקיימים בניתוח זה.

סיכונים וסיבוכים נפוצים בניתוח שאיבת שומן:

בניתוחי שאיבת שומן קיים הבדל עצום בין הסיכונים שכרוכים בניתוח שאיבת שומן קטן לבין ניתוח שאיבה גדול יחסית ולאחרונה אף הגביל משרד הבריאות את כמות השומן המותרת בארץ לשאיבה מניתוח אחד לכדי 6 ליטרים מקסימום.

  • ירידה משמעותית של אחוזי הנוזלים בגוף-בניתוח שאיבת שומן גדול קיים סיכון ממשי שאחוזי הנוזלים בגוף ירדו אל מתחת להכרח ומצב זה יגרום לסכנה מוחשית. בעבר כאשר ניתוחי שאיבת השומן עוד היו בתחילת דרכם ולא היו הגבלות ממשיות על אופרציה זו, קרו מספר מקרי מוות כתוצאה של התדרדרות הנוזלים בגוף שקושרו מאוחר יותר לשאיבות גדולות של שמון בבת אחת, בשנים האחרונות במדינת ישראל קמו תקדימים של משרד הבריאות שאוסרים ומגבילים על שאיבות גדולות מעל 6 ליטרים של שומן.
  • ירידה של אחוזי המוגלובין- בעת שאיבה של 3 ליטרים ויותר קיים סיכון גבוה יותר שרמת ההמוגלובין שבדם תצנח אל מתחת להכרח ותהווה סיכון מוחשי לבריאות המטופל. בכדי להתמודד עם סיכון זה קיים סיכוי כי תתבקשו שבועיים לפני הניתוח לתרום דם לעצמכם בו ישתמשו בזמן הניתוח בכדי לשמור על רמה גבוהה של המוגלובין, כמו כן גם נטילה של כדורי ברזל היא שיטה להתמודדות עם בעיה זו.
  • זיהומים- זיהומים הם סיכון קיים בכל הליך כירורגי וגם בניתוחים פלסטיים כגון זה, אך ניתן לציין כי דווקא סיכון זה שעלול להופיע לאחר הניתוח הוא יחסית נמוך ובמקרה והוא מופיע לרוב הרופא יתמודד אתו בקלות בעזרת מרשם אנטיביוטי שיחסל אותו.
  • דימומים ותופעות חולפות- תופעות לוואי שעלולות להופיע ולהציק בתהליך החלמה לאחר ניתוח שאיבת שומן הם: דימומים באזור, בצקות, סימנים כחולים (שטפי דם) ואיבוד תחושה באזור, כל אלה הם תופעות לוואי שבדרך כלל עוברות לאחר מספר שבועות.
  • סיבוכים אסתטיים- לאחר ניתוח שאיבת שומן עלולים להופיע פגמים אסתטיים בצורת: גלים בעור, שקעים ובליטות בעור, אסימטריה בין הירכיים.
  • אוטם בריאה- קיים סיכון כי במהלך ניתוח שאיבת השומן יפגע ווריד וחתיכת שומן צפה תצליח להידחק אליו, חתיכת שומן זו עלולה לזרום ביחד עם הדם עד הגעתה לריאה ושם ליצור פקק אוטם שעלול לסכן את חייו של המטופל.
  • ניקוב איברים- במקרה זה קיים סיכוי (נדיר אמנם אבל עדיין קיים) שכתוצאה מחדירתם של צינורות הניקוז של השומן ינוקב איבר פנימי בתוך הגוף.

בכל מקרה של חום או הרגשה כללית לא טובה פנו באופן מידי לרופא שלכם לקבלת טיפול.

מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר עבור ניתוח שאיבת שומן!
מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר עבור ניתוח שאיבת שומן!
קטגוריות משנה
    © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט