חפש באתר
שאיבת שומן
 

שאיבת שומן

שאיבת שומן היא הליך כירורגי שמטרתו צמצום של תאי שומן שהצטברו במקומות אשר לא ניתן להורידם באמצעות פעילות ספורטיבית ותזונה נכונה. הליך זה הוא בעל סיכונים נמוכים יחסית וזאת בזכות הגבלות שהציב משרד הבריאות על שאיבה של יותר מ-6 ליטר שומן (נתייחס לכך בהמשך בהרחבה).

במדריך זה נפרוש בפניכם את כל מה שאתם רוצים וצריכים לדעת על הליך שאיבת שומן כגון: איך מתבצע ההליך עצמו, סיכונים ותופעות לוואי, החלמה לאחר הניתוח, הכנות לפני הניתוח ועוד…

למי מתאים ניתוח זה?

ניתוח זה מתאים עבור כל גבר או אישה אשר רוצים להשיל מספר קילוגרמים מאזורים ספציפיים בגופם (לרוב באזור המותניים, הישבן, הירכיים והבטן) ואין להם כל בעיה רפואית, אין זה נכון שאחרי גיל 40 לא ניתן לבצע שאיבת שומן, הדבר אפשרי בהחלט רק שגמישותו של העור תהיה פחותה וקיים סיכוי גדול יותר כי כפלים או סימנים בעור יישארו במקום הטיפול.

חשוב לציין כי ניתוח פלסטי זה איננו מתאים לאנשים שמנים מאד מכיוון ולא תהיה לניתוח כמעט השפעה על המראה החיצוני שלהם וזאת מכיוון וכמות הליטרים שיכולים לשאוב בעת הניתוח מוגבלים על ידי משרד הבריאות ל-6 ליטרים.

  הצעת מחיר על טיפול מסוג

  שם מלא

  דואר אלקטרוני

  מהלך ניתוח שאיבת השומן

  לפני הניתוח:לפני הניתוח עוד בשלב הבדיקות יהיה עליכם לעדכן את הרופא על כל תרופה שאתם נוטלים והוא ינחה אתכם האם שבועיים לפני הניתוח עליכם להפסיק עם תרופה זו או שאין בעיה להמשיך לקחת אותה, כמו כן תבוצע בכם בדיקה שגרתית שנעשית לפני כל ניתוח עם הרדמה מלאה בכדי לוודא כי אתם כשירים מבחינה רפואית לעבור הרדמה זאת.

  ויטמינים, תוספי מזון, עישון וצריכת אלכוהול צרכים להיפסק לפחות שבועיים לפני הניתוח אך תשאלו את הרופא המנתח בכדי לקבל הוראות מדויקות של זמן.

  במידה ומתוכננת שאיבה של 3 ליטר או יותר, סביר להניח כי המנתח יבקש מכם להתייצב כשבועיים לפני הניתוח ולדאוג לתרומה עצמית של דמכם, זאת בכדי שלאחר הניתוח רמת המוגלובין שלכם תשמר גבוהה ולא תעכב את התאוששותכם.

  דבר נוסף שיש לעשות בימים שלפני הוא רכישה של מחוך מיוחד ומתאים שלאחר הניתוח תאלצו ללבוש אותו לתקופה של שלושה שבועות לפחות (נרחיב על עניין זה בהמשך).

  מהלך הניתוח עצמו:על אופן ההרדמה יחליט הרופא המרדים שיתלווה לניתוח זה על פי מצב הרפואי של המנותח ואם יש אפשרות גם על פי רצונו של המטופל.

   לאחר מספר בדיקות אשר אמורות לאשר כי אינכם מפתחים מחלה כזו או אחרת שעלולה להציב את החלמת גופכם בסכנה, יחדיר לכם הרופא המנתח את ההרדמה (מלאה או מקומית) וכאשר בדיקה שלו תאשר כי פעולת ההרדמה פועלת באופן מלא יחל הניתוח.

  בשלב זה יבצע המנתח חתכים קטנים באזור שבו הולכים לבצע את השאיבה ויחדיר דרכם צינורות דקים ומיוחדים שאמורים לשאוב את השומן אל מחוץ לגופכם, במהלך הניתוח יעסה המנתח את האזור ממנו שואבים את השומן ובכך יבטיח זרימה רצופה של השומן כלפי חוץ.

  בעבר היו משתמשים בשיטת האולטרא סאונד שהייתה מפרקת את השומן בעזרת גלים וגורמת לשומן לצאת בצורה חלקה יותר, אך לאחר מספר שנים של עבודה עם שיטה זו רופאים רבים  מזהירים כי מכיוון שאי אפשר להוציא מתוך הגוף את כל החומרים שהתפרקו מהשומן, יש סיכון כי חומרים אלו יגרמו מאוחר יותר למטופל לחלות במחלות מסוכנות כגון סרטן.

  לאחר שהוצאה כמות השומן הרצויה מהגוף (על כמויות השומן שיוצאים מהגוף נרחיב בהמשך)מוצאים את הצינורות אל מחוץ לגוף ותופרים את החתכים.

  משך הניתוח:משך הניתוח הינו אינדיבידואלי ותלוי במספר האזורים בהם מבצעים את שאיבת השומן וכמובן הכמות המתוכננת לשאיבה.

  שאיבת שומן סיכונים ותופעות לוואי

  הליך שאיבת השומן הוא כירורגי וכמו בכל הליך מסוג זה הוא כרוך בסיכונים וסיבוכים העלולים להופיע בזמן הניתוח או לאחריו, חלק מסיבוכים ותופעות לוואי אלו קשורים לאסתטיקה החיצונית כגון סימני שקיעה וצלקות שיישארו באזור וחלקם רפואיים כגון ניקוב איברים פנימיים, זיהומים ועוד..

  אנו מזמינים אתכם לקרוא בצורה יסודית יותר על הסיכונים והסיבוכים שעלולים להופיע לאחר ניתוח שאיבת שומן ועל הגבלותיו המדויקות של משרד הבריאות בנושא זה בעמוד שאיבת שומן סיכונים!

  החלמה מניתוח שאיבת השומן

  לאחר הניתוח תהליך ההחלמה מחל ויש מספר פרטים חשובים שעליכם לדעת על תהליך זה כגון: חבישת הלחץ שאמורה להיחבש במשך שלושה עד ארבע שבועות, זמן האשפוז שמגיע לאחר הניתוח הספציפי, הגבלות שעליכם לנקוט בהם בזמן ההחלמה, אופן החזרה לשגרה ועוד..

  בכדי לקרוא על כל מידע זה אנו מזמינים אתכם להמשיך אל דף שאיבת שומן החלמה ולהתעדכן על אותם פרטים חשובים.

  תוצאות לאחר ניתוח שאיבת שומן

  חשוב לציין כי אם ברצונכם לשפר את חזות האזור ממנו נשאב השומן יהיה עליכם לשלב יחד עם הניתוח גם טיפול תיקון לצלוליטיס ולעיתים גם טיפול הצרת היקפים.

  תוצאות אסתטיות ראשונות של הניתוח ניתן יהיה לראות כבר לאחר חמישה או שישה שבועות בעוד בתוצאות הסופיות תוכלו להבחין רק לאחר חצי שנה מזמן הניתוח.

  תוצאות לטווח הארוך:

  חשוב לציין כי האזור ממנו נשאב השומן כבר לא יציק לכם בעתיד וזאת מכיוון ותאי השומן נשאבו משם ועודף הקלוריות כבר לא יצטבר שם יותר, אך אין זה מוריד מכם את האפשרות להשמין באזורים אחרים בגוף ולכן חשוב מאד ועל אחריותכם בלבד לשמור על אורך חיים נכון המשלב פעילות גופנית עם דיאטה מתונה.

  מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר עבור ניתוח שאיבת שומן!
  © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט