חפש באתר
פילינג סיכונים ותופעות לוואי
 

פילינג סיכונים ותופעות לוואי

הסיכונים בטיפולי פילינג גדלים ומשתנים ככל שהטיפול נכנס עמוק יותר אל תוך שכבות העור, אך לא רק עומק הטיפול הוא זה שמגדיל ומשנה את הסיכונים אלא גם סוג שיטת הפילינג אותה אתם עוברים.

בעמוד פילינג סיכונים ותופעות לוואי נסקור בפניכם את הסיכונים הקיימים בשלשת הטיפולים השונים שהם: פילינג כימי, פילינג לייזר ופילינג מכני.

פילינג כימי סיכונים ותופעות לוואי

פילינג כימי מתבצע בעזרת חומרים כימיים אשר נמרחים באזור בו רוצים לבצע את חידוש העור והם למעשה גורמים בהמשך לכוויה באזור שתביא לקילופו ולאחר מכן גם להתחדשותו, חומרים כימיים אלו יהיו שונים במינון ובסוגם בין עומקי הטיפול השונים.

סיכונים ותופעות לוואי אשר עלולים לקרות בעת טיפול כימי שטחי:

 • זיהום- אמנם הכוויה קטנה וקלה ביחס לשני העומקים האחרים, אל בכל פעם שיש כוויה או פצע קטן בעור קיים סיכון קלוש להזדהמותו, לכן הקפידו על היגיינה מרבית של האזור וגם של הידיים לפני שאתם נוגעים בכוויה בכדי לצמצם את הסיכויים לזיהום עוד קצת.
 • צלקת- סיכוי קלוש מאד עד כמעט אפסי.
 • חשיפה לשמש- חשיפה לשמש אסורה למשך זמן אותו יגדיר המטפל שביצע בכם את הטיפול, חשיפה לשמש לאחר פילינג כימי עלולה להיות מסוכנת מאד וזאת מכיוון כי העור בזמן זה רגיש יותר.

סיכונים ותופעות לוואי לאחר טיפול כימי בינוני:

 • זיהום- לאחר טיפול פילינג כימי בינוני תהיה כוויה בדרגה ראשונה והסיכוי לזיהום יהיה גבוה יותר מזה של השטחי, גם כאן ההמלצות הן לשמור על היגיינה מרבית הן של הידיים והן של אזור הטיפול ובמידה והמטפל נתן לכם משחה אנטיביוטית הקפידו על מריחתה לפי הוראותיו.
 • צלקת- סיכוי קלוש אך קיים.
 • שינוי פיגמנטציה- טיפול זה עלול לפגוע בתאי הפיגמנטציה של העור ולגרום גוון עור שונה מזה של עורכם באופן זמני או קבוע.
 • חשיפה לשמש- לאחר טיפול זה העור יהיה ללא מערכות ההגנה הרגילות שלו אשר נפגעו כתוצאה מהכוויה ולכן העור יהיה במשך כמה חודשים פגיע יותר, בזמן זה עליכם להימנע מחשיפה לשמש.

סיכונים ותופעות לוואי לאחר טיפול כימי עמוק:

 • זיהום- לאחר טיפול פילינג כימי עמוק תהיה כוויה בדרגה שנייה מה שמגביר משמעותית את הסיכוי לזיהום מול שני העומקים הקודמים של הטיפול. כמובן שגם כאן מומלץ בחום לשמור על היגיינה מרבית של האזור ושל הידיים בכדי להקטין את הסיכוי להתפרצותו של זיהום, כמו כן הקפידו על הוראותיו המדויקות של המטפל.
 • צלקות- קיים סיכון נמוך עד בינוני כי יישארו צלקות לאחר טיפול זה.
 • שינוי בפיגמנטציה- בעת טיפול זה קיים סיכון כי החומר הכימי ייפגע בתאי הפיגמנטציה אשר עלולים לשנות את גוונם במקומות מסוימים ולהיראות ככתמים, מצב זה יכול להיות זמני אך גם קבוע.
 • הפרעות לב או בעיות בכליות- הרבה מאד פעמים משתמשים בטיפול זה בחומר הנקרא פנול, חומר זה מצריך את המטפל להשתמש במינון נכון ובזהירות משנה מכיוון והוא יכול להשפיע על פעולות הלב והכליות, את סיכון זה נהוג בדרך כלל לצמצם כאשר מבצעים בטרם הטיפול בדיקות מקיפות אשר יכולות להעיד על תגובה לא רצויה לחומר.
 • חשיפה לשמש- כמו בשאר גם לאחר טיפול זה החשיפה לשמש אסורה ובדרך כלל גם לטווח זמן ארוך יותר מהטיפולים הקודמים וזאת מכיוון ולעור לוקח זמן רב יותר להחלים לאחר טיפול פילינג עמוק.

פילינג לייזר סיכונים ותופעות לוואי

פילינג לייזר הינו טיפול אשר בו צורבות קרני הלייזר את העור ובכך גורמות להסרתו לעומקים שונים, טיפול זה נחשב למדויק בין שאר השיטות ומכיוון זאת גם קצת יותר בטוח. בטיפול זה משתמשים לדרגות עומק בינוני ועמוק בהם הסיכונים ותופעות הלוואי הם:

 • זיהומים- פעולת הלייזר למעשה מסירה את העור באזור הטיפול וגורמת לפצע, מצב זה גורם לסיכון כי זיהום יופיע באזור ועל מנת לצמצם את הסיכויים לכך יהיה עליכם לשמור על היגיינה מרבית של האזור ולהקפיד על הוראותיו של הרופא המטפל לאחר מכן (סביר להניח כי תקבלו מרשם לאנטיביוטיקה).
 • אדמומיות ונפיחות- לאחר טיפול זה סביר להניח כי יופיעו באזור הטיפול תופעות לוואי כגון: אדמומיות ונפיחות שאמורים לעבור מעצמם לאחר מספר ימים.
 • חיפה לשמש- העור לאחר הטיפול ניזוק ומערכות ההגנה שלו יהיו חלשות יותר ,לכן חשיפה לשמש עלולה לסכן את בריאותיכם ואת האסתטיקה של עורכם המחודש.

פילינג מכני סיכונים

טיפול זה נחשב יחסית למיושן ולא מדויק ולכן גם איננו פופולארי, פילינג מכני מתבצע למעשה על ידי מכשיר מיוחד שבקצהו ישנו ראש מסתובב האחראי על שיוף והסרה של שכבות העור אותם רוצים לחדש.

סיכונים בעת טיפול בפילינג מכני:

 • זיהום- בעת טיפול פילינג מכני מבצע המכשיר שיוף והסרה של שכבות עור, מצב זה יוצר פצע שטחי העלול להזדהם ולכן יש להקפיד על היגיינה מרבית ולהישמע להוראותיו של המטפל.
 • חשיפה לשמש- חשיפה לשמש לאחר טיפול זה עלולה להוות סכנה גדולה יותר מחשיפה רגילה לשמש וזאת מכיוון והעור נמצא בנקודה פגיעה מאד.
מלאו פרטיכם וקבלו מספר הצעות עבור כל טיפולי הפילינג שאנו מציעים!
מלאו פרטיכם וקבלו מספר הצעות עבור כל טיפולי הפילינג שאנו מציעים!
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט