חפש באתר
ניתוח עפעפיים החלמה
 

ניתוח עפעפיים החלמה

ניתוח עפעפיים הינו הליך כירורגי שבמהלכו מבצע המנתח חתך, הסרת רקמות עור והוצאת שומן החוצה. פעולות אלו מכניסות את הגוף אל שלב של התאחות והתאוששות באזור הכול כך רגיש.

בעמוד ניתוח עפעפיים החלמה נפרוש בפניכם פרטים חשובים שצריך וכדאי לדעת על תהליך ההחלמה כגון: זמן החלמה משוער (חזרה לשגרה), הגבלות שיהיו עליכם בזמן זה, תוצאות הניתוח ועוד..

  הצעת מחיר על טיפול מסוג

  שם מלא

  דואר אלקטרוני

  החלמה לאחר ניתוח עפעפיים:

  מיד לאחר הניתוח- לאחר סיום הניתוח עיניכם יכוסו עם חבישות (רטיות) קרות למספר שעות בכדי להפחית את שטפי הדם והבצקות, לאחר ההגעה הביתה מומלץ ביום הראשון להמשיך ולכסות את העיניים עם קרח ולדאוג לשכב כאשר הראש מורם כמה שיותר.

  לאחר ניתוח עפעפיים לא נהוג להשאיר את המטופלים להשגחה לילית (אשפוז) כמו שנהוג בניתוחים פלסטיים אחרים ולרוב לאחר מספר שעות בהם תתאוששו מזריקת הטשטוש ותעברו בדיקה של הרופא המנתח סביר להניח כי תוכלו לצאת לשלום (כמובן רק באישור הרופא המנתח).

  מספר ימים לאחר הניתוח- בימים שלאחר הניתוח עלולים ואפילו צפויים להופיע שטפי דם במקום, שטפי דם אלו אף עשויים להתגבר במהלך שלשת הימים הראשונים ורק לאחר שבוע תחל נסיגה איטית שלהם עד להיעלמותם.

  כמו כן ישנן תופעות נוספות אשר יכולות להופיע במהלך השבוע הראשון כגון:

  • נפיחות אשר תגיע לשיאה במהלך השבוע הראשון, כאשר התפוגגותה משתנה בין מטופל למטופל אך לרוב גם מקרי הנפיחות החזקים ביותר חולפים לאחר חודש מזמן הניתוח.
  • עיניים יבשות הם תופעה מוכרת לאחר ניתוח עפעפיים ולרוב תופעה זו מופיעה אצל אנשים אשר סובלים ממנה בכל מקרה במשך השנה, להתמודדות עם תופעה זו תקבלו מרשם לטיפות מהרופא המנתח.
  • עיניים דומעות הן תוצאה לרוב של תזוזת הנקז שאחראי על הדמעות באזור הניתוח ולרוב תופעה זו חולפת מעצמה.

  מריחת משחה אנטיביוטית על אזור הניתוחתהיה חלק משגרת חייכם במשך מספר ימים (את כמות הפעמים שצריך כל יום ואת מספר הימים יגיד לכם הרופא המנתח).

  הוצאת התפרים תתרחש בדרך כלל בין ארבעה לחמישה ימים מזמן הניתוח, אך קיים גם סיכוי כי לאחר בדיקה שגרתית של הרופא הוא יחליט להמתין עוד מספר ימים בכדי לתת לפצע להחלים בצורה טובה יותר.

  חזרה לעבודה- זמן ימי המחלה המשוער הוא בין חמישה ימים לשבוע, כאמור שזה תלוי בהרגשתו של המטופל ובסוג עבודתו שעלולה לסכן את תהליך ההחלמה.

  הגבלות לאחר ניתוח עפעפיים

  • חשיפה לשמש- חשיפה לשמש לאחר ניתוח עפעפיים אסורה במשך השבוע עד השבועיים הראשונים כלל! וגם לאחר מכן במהלך החודש איננה מומלצת אך במידה ואתם יוצאים בכל זאת דאגו למרוח קרם הגנה, להרכיב משקפי שמש ולשהות מינימום שאפשר תחת השמש (שאלו את הרופא בביקורת השגרתית מתי אתם יכולים לחזור באופן נורמאלי להיחשף לשמש).
  • פעילות גופנית- פעילות גופנית ומאמץ פיזי אסורים בהחלט לאחר ניתוח עפעפיים מכיוון והם גורמים ללחץ הדם לעלות והסיכון לדימומים גובר. הגבלה זו נמשכת לתקופה של בין שלושה שבועות לשישה ומתונה בהוראות הרופא ובחזרה מתונה לפעילות.

  תוצאות הניתוח

  לאחר הניתוח סביר להניח כי תיראו כמו אדם שיצא הרגע מקטטה נוראית, עיניכם יהיו נפוחות, שטפי דם יופיעו באזור והחתכים עוד יראו כלפי חוץ. בכדי לראות את תוצאות הניתוח תאלצו להמתין שסימנים אלו ייעלמו והערכת זמן על כל אחד מהם תוכלו למצוא בפסקה הבאה.

  נפיחות- מיד לאחר הניתוח תתחיל נפיחות שתגיע לשיאה במהלך השבוע הראשון וזמן התפוגגותה ישתנה בין אדם לאדם, אמנם אין לדעת בדיוק כמה זמן תרד הנפיחות לכל אדם אך לרוב חודש יהיה הזמן המקסימאלי לכך.

   שטפי דם- יוםלאחר הניתוח יופיעו באזור שטפי דם שילכו ויתגברו במשך שלושה או ארבעה ימים, לאחר שיגיעו לשיאם הם יישארו במצב זה במשך שבוע או יותר ואז יחלו לאט לאט להתפוגג, משך הזמן עד היעלמותם המוחלטת יכול להגיע במקרים קיצוניים עד כשישה שבועות מזמן הניתוח.

  צלקות- לאחר ניתוח עפעפיים עליון החתך יראה בברור וזאת בעקבות הנפיחות ועצם העובדה שזה עדיין חתך חי, לאחר מספר ימים יוריד המנתח את התפרים והפצע יחל להשתנות. לרוב תישאר צלקת קטנטנה שתוסתר בתוך כפל העפעף, אך לעיתים לאחר הניתוח הצלקת עלולה להיות בולטת טיפה ובעקבות כך לצוץ בין הכפלים או אפילו לבלוט מהצד, תופעה זו אם תקרה לרוב חולפת לבד במשך הזמן מכיוון וצלקות ממשיכות להשתנות עם הזמן ולהיעשות עדינות יותר.

  זמן משוער בו תראו תוצאות סופיות יהיה לרוב כחודש עד חודש וחצי מזמן הניתוח!

  מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר עבור ניתוח עפעפיים מטובי המנתחים!
  מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר משתלמת עבור ניתוח עפעפיים!
  קטגוריות משנה
   © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט