חפש באתר
פוליפים באף
 

פוליפים באף

פוליפים באף הם גידולים קטנים ונפוצים השוכנים בתעלות האף, לרוב תופעה זו מתחילה במעלה האף ובמשך הזמן מתפשטים גם כלפי מטה איכן שנמצאות התעלות עצמן, צורתם החיצונית של פוליפים אלו היא עגולה ושקופה והם מחוברים אחד אל השני בקרום.

בעמוד פוליפים באף נביא בפניכם את כל המידע אודות תופעה זו כגון: מהם בכלל אותם פוליפים, שיטות הטיפול הקיימות לתופעה ועוד..

מהם בכלל פוליפים באף?

ובכן כמו שכבר ציינו קודם לכן מדובר על תופעה נפוצה מאד של גידולים קטנים השוכנים בתעלות האף, גידולים שקופים ועגולים אלו אשר מחוברים ביניהם בקרום רירי, גורמים לעיתים קרובות לתגובות לוואי כגון: קשיי נשימה (מכיוון והם חוסמים את דרכי האוויר), פגיעה משמעותית בחוש הריח, כאבי ראש (כתוצאה מחוסר אוויר), נזלת, זיהומים, נפיחות באזור הנחיריים ועוד..

תופעה זו יכולה להופיע אצל כל אדם ללא קשר לגילו או למינו, אך הסובלים העיקריים ממנה הם אלו אשר להם בעיות אלרגיה שונות.

פוליפים באף כיצד מטפלים בתופעה?

ובכן בכדי להעלים תופעה זו קיימות מספר שיטות אשר מתאימות לפי דרגות חומרה של התופעה, ככל שתופסים את הופעת הפוליפים מהר יותר ניתן להסירם בשיטות פחות פולשניות כגון תרסיסים וכדורים המכילים סטרואידים, אך כאשר זמן רב עובר ותופעות לוואי כמו קושי נשימה, כאבי ראש וכ”ו כבר מופיעים לא תהיה ברירה אחרת חוץ מהתערבות כירורגית.

ניתוח הסרת פוליפים באף

ניתוח זה יתבצע כאמור רק במידה והטיפולים התרופתיים לא עזרו או שהתופעה עצמה התגלתה בשלב מאוחר מידי כאשר הטיפולים הללו כבר לא אפקטיביים, ניתוח הסרת פוליפים מהאף למעשה יסיר את הפוליפים על ידי חיתוכם.

כיצד מתבצע הניתוח?- ובכן ניתוח זה איננו דומה לניתוח אף רגיל כאשר בניתוח זה יעשה שימוש הרופא באנדוסקופ שהוא כלי מיוחד וצר (מספיק צר בכדי להיכנס אל תוך תעלות האף) אשר בקצהו מותקנים מצלמה וסכין באמצעותם מגלה המנתח את הפוליפים ומסירם. לאחר הניתוח האזור יחווה מידי פעם דימומים קלים אשר עלולים להמשך כשבועיים שלושה, כמו כן כאב קל יהיה מורגש בזמן זה.

לאחר ניתוח זה תחושו הקלה משמעותית בתופעות הלוואי שהורגשו קודם לכן בעקבות הפוליפים כגון קשיי הנשימה, כאבי הראש, הנזלת ועוד.. אך ניתוח זה הוא לא פתרון קבוע וסביר להניח כי במהלך השנים הפוליפים יצוצו שוב באפכם, אך אז כבר תהיו ערניים ומודעים יותר לתופעה ובזכות כך תוכלו לזהותה בזמן ולמגרה באמצעות תכשירים.

מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר לניתוח אף מטובי המנתחים!
מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר לניתוח אף מטובי המנתחים!
קטגוריות משנה
    © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט