חפש באתר
ניתוח אף סיכונים
 

ניתוח אף סיכונים

ניתוח אף טומן בחובו מספר סיכונים וסיבוכים שעלולים להתרחש בזמן הניתוח או לאחר מכן בתהליך ההחלמה, ככל שחולפות השנים הרפואה והמדע צועדים קדימה ומצליחים להפחית את הסיכונים וכיום ניתן בוודאות להגיד כי ניתוחי אף נחשבים לכאלו עם אחוז סיכונים נמוך במיוחד, אך עדיין הסיכונים קיימים וכאשר הם קורים הנזק שהוא בעיקר אסתטי עלול להיות קשה. בעמוד ניתוח אף סיכונים נסקור בפניכם את הסיכונים והסיבוכים הנפוצים ביותר בניתוח אף.

סיכונים וסיבוכים נפוצים בניתוח אף:

אובדן חוש הריח- אובדן חוש הריח לאחר ניתוח אף נחשב למקרה נדיר מאד וגם כאשר הוא מתרחש לרוב הוא זמני ותחושת הריח חוזרת לאחר מספר שבועות או חודשים.

צלקות-צלקות חיצוניות הינן תופעה שעלולה לקרות לאחר ניתוח אף חיצוני אשר בו בניגוד לניתוח פנימי נעשה חתך חיצוני שעלול להגליד לכדי צלקת.

קשיי נשימה- לאחר ניתוח אף ישנו סיכוי כי תחושו קשיי נשימה לתקופה זמנית וזאת בעקבות התנפחות הרקמות באזור בו הוסרו הסחוס והעצמות, או גושי דם קרוש עלולים לחסום את תעלות האף. אך ישנו גם סיכוי לסיבוך אשר ישאיר אתכם עם קשיי נשימה קבועים, סיבוך זה קורה בעקבות התאחות לא טובה של פנים האף, כזו שתגרום לחסימת תעלות האף ותמנע מעבר נקי וקל של האוויר.

זיהום- לאחר ניתוח אף עלולים להופיע זיהומים, זיהומים אלו הם תופעה שעלולה לצוץ לאחר כל חתך או החדרה של עצם זר לגוף וכמובן חלים גם על ניתוחי האף (בניתוח אף חוזר קיים סיכוי גדול יותר לזיהום מכיוון ולרוב מבצעים בו השתלת סחוס שעלולה לא להיקלט על ידי הגוף). כיום הסיכון לזיהום נמוך יותר מהעבר וגם כשהוא כבר קורה לרוב ניתן לחסלו בעזרת טיפול תרופתי!

פגם בפנים- אחת הסיבות העיקריות לביצוע של ניתוח אף הינה שיפור האסתטיקה החיצונית של הפנים שלנו וכמו בכל ניתוח פלסטי גם בניתוח אף קיים סיכוי כזה או אחר שהניתוח יכשל ויוביל לתוצאות הפוכות מהרצוי והצפוי, כלומר במקום לשפר את חזותכם החיצונית למעשה ייווצר לכם פגם שיגרע מהאסתטיקה של פניכם ויכער אתכם.

נפיחות – לאחר כל ניתוח אף תופיע נפיחות מסוימת ולרוב היא תחלוף בהדרגה עד לכדי שנה מזמן הניתוח כאשר לאחר 3-4 שבועות תהיה ירידה משמעותית בנפיחות שלאחריה כבר תראו תוצאות ראשוניות של הניתוח הפלסטי. אך ישנו גם סיכון קלוש ודי נדיר כי הנפיחות הראשונית והמשמעותית תישאר לטווח זמן ארוך מהצפוי (לעיתים אפילו מספר חודשים).

אלו הם רק הסיכונים והסיבוכים אותם אנו מחשיבים לנפוצים ביותר ובכדי לדעת על כלל הסיכונים והסיבוכים האפשריים לאחר ניתוח אף, עליכם להיפגש עם הרופא המנתח לפגישת ייעוץ ולבקש ממנו לפרוש בפניכם את כלל הסיכונים והסיבוכים שעלולים להופיע בזמן הניתוח או לאחריו.

מלאו פרטיכם וקבלו מספר הצעות מחיר לניתוח אף פלסטי!
מלאו פרטיכם וקבלו מספר הצעות מחיר לניתוח אף פלסטי!
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט