חפש באתר
ניתוח אף החלמה
 

ניתוח אף החלמה

אם אתם מתכננים או חושבים לעבור ניתוח אף בקרוב, כדאי שתדעו מספר עובדות על תקופת ההחלמה ותתכוננו אליה מראש! בעמוד ניתוח אף החלמה נביא בפניכם את כל המידע שאתם רוצים וצריכים לדעת על תהליך ההחלמה לאחר ניתוח אף כגון: ימי מחלה, עוצמות הכאב שצפויות לאחר הניתוח, טיפים, תופעות לוואי צפויות וכמה זמן לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילויות שונות?

  הצעת מחיר על טיפול מסוג

  שם מלא

  דואר אלקטרוני

  התאוששות לאחר הניתוח

  בזמן הניתוח סביר להניח כי ההרדמה בה ישתמש המנתח תהיה מקומית עם תוספת של חומר מטשטש, חומר זה יינתן לכם ע”י רופא מרדים שיהיה נוכח בניתוח ואשר יתכנן את כמותו וזמן השפעתו של החומר לזמן ארוך יותר מאשר זמנו המתוכנן של הניתוח וזאת בכדי שאם מסיבה כלשהי הניתוח ימשך זמן רב יותר מהמתוכנן לא יקרה מצב בו התחושה תחזור אליכם ותגרום לכם לסבל.

  לאחר הניתוח אתם תועברו לחדר התאוששות בו תשהו עד התפוגגותם של החומרים המרדימים והמטשטשים, לאחר שזה יקרה תעברו בדיקה קצרה על ידי המנתח והרופא המרדים בכדי לוודא כי אתם בסדר ומוכנים לשחרור (את זמן השחרור יחליט אך ורק המנתח).

  בזמן זה בו תתאוששו מהטשטוש, תבחינו כי אפכם מקובע בסד גבס ולרוב טמפונים יהיו דחופים לכם בתוך הנחיריים, הטמפונים נמצאים שם משני סיבות והם:

  1. לעזור לסד הגבס לייצב את אפכם ( ייצוב האף לאחר הניתוח חשוב מאין כמוהו)
  2. לספוג את הדם שיתנקז מהאף כתוצאה של הניתוח.

  טמפונים אלו יוסרו מאפכם בדרך כלל בטווח של 24-48 שעות מזמן הניתוח ועל פי הוראותיו של הרופא!

  כאבים בזמן ההחלמה מניתוח אף

  נהוג לחשוב כי לאחר ניתוח אף הכאבים הצפויים הם בלתי נסבלים ומצריכים משככי כאבים חזקים במיוחד, אז דווקא בנושא זה צפויה לכם הפתעה נחמדה כאשר אנו שמחים לבשר לכם כי לרוב הכאבים שתרגישו לאחר ניתוח אף אינם חזקים כמו שנהוג לחשוב לאחר ניתוח פלסטי כזה או אחר ואפילו נחשבים לקלים מאד, לרוב לא תצטרכו לקחת משככי כאבים כלל, אך במידה ובכל זאת תרצו לערפל את הכאב, ירשום לכם הרופא מרשם למשככי כאבים פשוטים וקלים כאלו שלא מערפלים את חושיכם.

  שטפי דם

  תופעה מאד מוכרת ומזוהה עם ניתוחי אף היא שטפי דם שמופיעים על הפנים (לרוב מתחת לעיניים) יום יומיים לאחר הניתוח ואף צפויים להתרחב ולגדול עד כשבוע מזמן הניתוח, אין לכם כל סיבה להתרגש או לחשוש, זוהי תופעה מוכרת וידועה מאד. תופעה זו תחלוף בהדרגה, בתחילה תוכלו לראות כי שטפי הדם עצרו את התרחבותם ולאחר מכן יתחילו לאט לאט לאבד את צבעם עד להיעלמות מלאה,כמובן במידה ואתם חשים כי שטפי הדם הם קיצוניים ותחושות לא טובות מלוות, גשו מיד אל הרופא לקבלת טיפול.

  קשיי נשימה

  לאחר ניתוח האף צפוי כי תחושו קשיי נשימה כלשהם אשר מקורם בהתנפחות הרקמות באזור הניתוח, בצקות ודם קרוש.

  לרוב הנפיחות המשמעותית תחלוף בין שבוע לשבועיים וקשיי הנשימה יחלפו אתה, אך קיימים מיקרים בהם נשארת נפיחות מסוימת גם לתקופה של עד שנה מזמן הניתוח העלולה להמשיך ולהשפיע בצורה קלה על קשיי הנשימה (נדיר).

  תופעת הדם הקרוש מחייבת התייחסות ואזהרה!! מכיוון שתופעה זו מעבר לקשיי הנשימה יוצרת גם גירוי עז באף וקיים רצון ממשי להשתמש בידיים בכדי להסיר את גושי הדם הקרושים הללו, זוהי תהיה טעות!! בשום אופן אל תשתמשו בידיים או בכל דבר אחר בכדי להסיר את גושי הדם הקרוש האלו בעצמכם, כל תזוזה לא נכונה של האף יכולה להוציא אותו מהקבוע שלו ולגרום לו להתאחות בצורה שונה ממה שמצופה.

  מצב זה יגרום כמובן לפגם במראה האסתטי של האף וזה יהיה רק באשמתכם, במצב בו אתם מרגישים שגושי דם אלו מציקים לכם, גשו לרופא והוא יסיר לכם אותם במקצועיות וללא פגיעה בקבוע האף.

  ימי מחלה וחזרה לפעילויות שונות

  לאחר ניתוח אף ישנה חשיבות גדולה לשמירה על האף ממכות ומתזוזה, זה אומר כי תאלצו להיפרד מפעילות ספורטיבית או כל פעילות כזו שתעמיד את האף בסכנה למשך חודש לפחות (חזרה לשגרה תהיה על פי הוראת הרופא בלבד) ולאחר מכן תוכלו לחזור בהדרגה ולהמשיך ולהישמר מחבלות באף למשך שנה בכדי לא להעמיד את תוצאות הניתוח בסכנה.

  ימי המחלה שבדרך כלל מקובלים לאחר ניתוח אף הם למשך שבוע ,כך שכדאי שתכינו את הבוס בעבודה לפחות לשבוע בלעדיכם.

  מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר לניתוח אף מטובי המנתחים!
  מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר לניתוח אף מטובי המנתחים!
  קטגוריות משנה
   © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט