חפש באתר
מתי כדאי לעבור ניתוח אף?
 

מתי כדאי לעבור ניתוח אף?

ניתוח אף יכול להתבצע מסיבות אסתטיות ו/או רפואיות. למרות היותו ניתוח לא מורכב במיוחד, הוא יכול להביא עמו סיכונים וסיבוכים, לכן חשוב לעשות חישוב של תועלת אל מול הסיכון ביחד עם הרופא המנתח ולקחת בחשבון את כל המקרים האפשריים. בכל מקרה, תמיד מומלץ להתייעץ עם מנתח אף מקצועי ואפילו עם כמה מנתחים כדי להבין את התהליך ולקבל את חוות דעתם הלא תלויה של כמה מנתחים עם ניסיון רב. בטרם פגישת הייעוץ, מומלץ להכיר את כל המידע הזמין ברשת על ניתוח אף והסכנות הכרוכות בו.

באיזה גיל ניתן לעבור ניתוח אף?

ניתוח אף ניתן לעשות אצל נשים מגיל 16 ואצל גברים מגיל 17, בשלב בו האף מסיים את התפתחותו ומקבל את צורתו הקבועה. במטופלים מתחת לגיל 18, יידרש אישור של ההורים או האפוטרופוס. יחד עם זאת, יציאה אל המסע בעקבות האף המושלם צריכה להתקבל מתוך בגרות אישית והבנה כי התהליך כרוך בכאבים, בזמן החלמה ממושך וכי את התוצאות ניתן יהיה לראות בשלמותן תוך שנה ממועד הניתוח. על ההורים לדעת האם הילד או הילדה שלהם שרוצים לעבור ניתוח אף, אכן זקוקים לניתוח כזה ושלא מדובר בגחמה תלושה מהמציאות.

מתי כדאי לעבור ניתוח אף?

את ניתוחי האף ניתן לחלק ל-2 סיבות: אסתטיות ורפואיות. האף הוא איבר בולט הממוקם במרכז הפנים. בשונה מאיברים אחרים כמו עיניים או שפתיים, את האף לא ניתן לשדרג באופן עצמאי בעזרת איפור ותוספות, ובמקרים רבים ניתוח אף הוא בלתי נמנע – כשהאף גדול מדי, כשגשר האף בעל בליטה, כשישנו אף סולד מדי וכדומה. מסיבות רפואיות, ניתן למנות פציעות, קשיי נשימה, נחירות והפרעות נשימה בשינה כסיבות עיקריות ומשמעותיות לניתוח אף רפואי. במקרים של ניתוח כזה, ההמלצה היא לעשות ניתוח רפואי בשילוב ניתוח קוסמטי כדי להעניק לאף מראה סימטרי ותקין לאחר הניתוח הרפואי.

מתי לא ניתן לעבור ניתוח?

לפני הניתוח אתם תפגשו עם הרופא המנתח לסדרת בדיקות רפואיות וסקירת הרקע הרפואי שלכם, כולל ביצוע בדיקות דם. התאמה לניתוח מותנית בבריאות תקינה, ובמקרים מסוימים מנתח פלסטי מקצועי יכול לסרב לבצע את הניתוח מחשש לסיכון הבריאות שלכם. גם במקרים של הצטננות, הרפס שפתיים או כל מחלה פעילה אחרת, הניתוח יאלץ להמתין. במרבית המקרים מבוצע הניתוח בהרדמה כללית, וכדי לעמוד בקריטריונים להרדמה מסוג זה יש לעבור סדרת בדיקות ומפגש עם הרופא המרדים. בנוסף, מטופל שעבר ניתוח אף בשנה האחרונה לא יוכל לבצע ניתוח אף במסגרת זמן של שנה מהניתוח, וגם במקרים בהם הציפיות אינן תואמות לתוצאה הצפויה.

האם כל סיבה היא סיבה מספיק טובה לביצוע ניתוח?

במקרים רבים, מטופלים אינם מרגישים בנוח עם האף שלהם מסיבות שונות. חלקם אינם יודעים מה בדיוק מפריע להם אך מרגישים שיש משהו בעייתי בהרמוניה בפנים, ואחרים סובלים מדימוי עצמי נמוך ומחפשים אחר טיפול שיהפוך אותם ליפים יותר. מתוך אותן קבוצות, מקרים רבים אינם דורשים ניתוח אף כלל, ומעמדים את המטופל בסיכון מיותר, כאבי החלמה והוצאה כספית. מנתחים אמינים מסננים בקשות לניתוחים לא הכרחיים או בקשות מוגזמות שלא יוכלו להגיע לכדי מימוש במהלך הניתוח ובכך מציבים את טובתו של המטופל בראש סדר העדיפויות.

..

 

 

קטגוריות משנה
    © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט