חפש באתר
מתיחת צוואר החלמה
 

מתיחת צוואר החלמה

בעת ניתוח מתיחת צוואר המנתח יבצע חתך ארוך מאחורי האוזניים ממש על קו השיער הראשוני וירד כלפי מטה, לאחר מכן הוא ימשוך האת רקמות העור ויפריד אותם ממסת השריר וזאת בכדי לבצע הידוק ותפירה של השרירים שיצרו מראה מתוח לצוואר, בסיום הניתוח מסיר המנתח את רקמות העור המיותרות ותופר או מהדק בסיכות את העור למקומו!

לאחר תהליך כירורגי זה על הגוף לאחות את הרקמות, להסתגל לשינוי החדש בשריר ולנסות להימנע מזיהומים וסיבוכים אשר מאיימים לצוץ בתקופת ההחלמה ולכן עליכם לסייע לו במנוחה ובהתנהגות נכונה בזמן תהליך ההחלמה. בחלק מהמקרים, לפני הניתוח המטופל מופנה לרופא אורטופד מומחה על מנת שהוא יתן סקירה משלו לפני הניתוח.

במאמר זה נפרוש בפניכם את תהליך ההחלמה עם מידע כגון: זמן ההחלמה המשוער, מה מצפה לכם בזמן זה, הגבלות שיהיו עליכם בזמן ההחלמה, לאחר כמה זמן תבחינו בתוצאות ועוד..

תהליך החלמה לאחר ניתוח מתיחת צוואר:

לאחר הניתוח-מיד עם סיום הניתוח תתבצע חבישה של מקום החתך והמנתח יציב נקזים שמטרתם תהיה לנקז את הדם ושאר ההפרשות שימשיכו להצטבר גם לאחר סגירת המקום, נקזים אלו יוסרו על ידי המנתח כאשר פעולתם תסתיים (בדרך כלל עד חמישה ימים) ולא יהיו יותר הפרשות פנימיות. החבישה תוסר גם היא לאחר 3-5 ימים בהתאם להוראותיו של המנתח והתקדמות ההחלמה של הפצע.

ברוב המקרים ישאיר המנתח את המטופל להשגחה של 24 שעות לפחות בהן יעקוב אחרי קצב התאוששותו ורק כאשר יבחין כי מצבו של המטופל יציב וטוב ישחרר אותו לביתו.

ההחלמה בבית- בימים הראשונים סביר להניח כי יהיו לא מעט כאבים ואפילו תחושת לחץ מסוימת באזור הצוואר שנובעת כתוצאה של הידוק השרירים, במשך השבוע הראשון צפויים הכאבים להיות מוחשיים יותר כאשר תבצעו תנועה של הראש, הצוואר והבעות פנים (שגורמות לשרירי הפנים והצוואר לזוז), עם כאבים אלו בדרך כלל יהיה ניתן להתמודד בצורה יעילה עם משככי כאבים חלשים, במידה ומשככים אלו לא עוזרים ניתן לפנות אל הרופא המנתח והוא סביר להניח ייתן לכם מרשם לכדורים חזקים יותר.

לאחר הניתוח ישנן הגבלות של מספר ימים לביצוע של גילוח (הפנים), חפיפת הראש ומקלחת, את מספר הימים המדויק יאמר לכם הרופא וזאת מכיוון כי ההגבלות יוסרו בהתאם להחלמת הפצעים.

זמן ההחלמה המשוער הינו משתנה בין אדם לאדם אך הזמן הממוצע של תקופת ההחלמה אצל רוב האנשים אשר עברו ניתוח זה נעה בין שבוע לעשרה ימים (הכוונה היא חזרה לעבודה) לגבי חזרה לשגרה מלאה הכוללת פעילות ספורטיבית ועבודה פיזית תאלצו להמתין בין חודשיים לשלושה ובהתאם להוראות הרופא!

ההבחנה בתוצאות תראה כבר לאחר מספר שבועות אך הצוואר עדיין ימשיך להשתנות ולהוריד מנפיחותו ורק לאחר חודשיים עד שלוש מזמן הניתוח תוכלו להבחין בתוצאות סופיות של ההליך.

תופעות לוואי בזמן ההחלמה- כמו לאחר כל ניתוח פלסטי עלולות להופיע מספר תופעות לוואי כגון: דימומים, זיהומים, שטפי דם, בצקות, חוסר תחושה באזור ועוד.. למידע רחב יותר בנושא זה היכנסו לעמוד מתיחת צוואר סיכונים וקראו!

 

מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר למתיחת צוואר מטובי המנתחים!
מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר למתיחת צוואר מטובי המנתחים!
קטגוריות משנה
    © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט