חפש באתר
ניתוח מתיחת בטן סיכונים
 

ניתוח מתיחת בטן סיכונים

כמו כל ניתוח פלסטי או בכל הליך כירורגי אחר גם בניתוח מתיחת בטן סיכונים וסיבוכים העלולים לצוץ במהלך הניתוח עצמו או בתהליך ההחלמה שלאחריו.

במאמר זה נפרוש בפניכם את מרב הסיכונים ותופעות הלוואי שעלולות לצוץ לאחר ניתוח ספציפי זה כגון: צלקות, דימומים, נמקים, קשיי נשימה, זיהומים ועוד…

הסיכונים ותופעות הלוואי שקיימים בניתוח מתיחת בטן:

  • זיהומים-זיהומים הם סיכון שמאופיין לאחר כל הליך כירורגי ויכול להופיע בצורה חיצונית ושטוחה על פני הפצעים (אזור החתך) או באופן פנימי. סיכון זה הופחת בצורה משמעותית במהלך השנים בעיקר בזכות התודעה הגבוה של הצוות הרפואי ששומר על סטריליות גבוהה במהלך הניתוח וגם בזכות תרופות אנטיביוטיות שניתנות לאחר הניתוח במטרה למנוע זיהומים. כמו כן גם עליכם יהיה להירתם למאמצים ולשמור על היגיינה גבוה של האזור, לדוגמא: הישמרו מלגעת בתפרים עם ידיים מלוכלכות, הישמרו מפני מגע של האזור עם בעלי חיים (עבור אלו שמגדלים חתולים ורגילים שהחתול עולה עליהם) וכ”ו..
  • קרישי דם ברגליים- לאחר הניתוח קיים סיכון כי קרישי דם ברגליים עלולים להגיע לראיות ולייצר מצב רפואי מסוכן, בכדי להוריד את הסיכון לקרישי דם ממליצים הרופאים בימים הראשונים שלאחר הניתוח לקום מהמיטה על אף הכאבים ולהסתובב מעט בבית בצורה זהירה ואיטית בכדי להזרים את הדם בכפות הרגליים.
  • קשיי נשימה- לאחר ניתוח מתיחת בטן נוצר לחץ פנימי באזור שנגרם כתוצאה של הידוק השרירים, לחץ זה גורם לסרעפת להידחף כלפי מעלה ולייצר קושי נשימה, את קושי נשימה זה תוכלו להעביר באמצעות תרגילי נשימה ארוכים מספר פעמים ביום.
  • הצטברות נוזלים באזור מתיחת העור- תופעה זו היא הצטברות של נוזלים בחלל שמתחת לעור של אזור הבטן ומצריכה ניקוז החוצה על ידי רופא (הרופא המנתח), לרוב התופעה תעלם לאחר מספר ניקוזים אבל במקרים נדירות צריך המטופל לשוב לחדר הניתוח בכדי לפתוח את האזור ולטפל בצורה כירורגית.
  • דימומים- לאחר הניתוח יש סיכוי קלוש ואף נדיר כי יחלו דימומים פנימיים באזור הניתוח, במקרים אלו בדרך כלל יחוש המטופל בכאבים עזים ונפיחות באזור הבטן, לרוב הטיפול יהיה חיצוני ולא יצריך פתיחה מחודשת של המקום.
  • נמק באזור הניתוח- סיבוך זה נגרם כתוצאה של חוסר אספקה של דם לאזור ונחשב לנדיר מאד אך כשהוא קורה הוא מסוכן ויאלץ לרוב הליך כירורגי נוסף ומהיר לתיקונו. רמת הסיכון לתופעה זו עולה כאשר המטופל מעשן לאחר הניתוח.

צלקות- ניתוח בטן מצריך מספר חתכים כאשר הגדול מבניהם נמצא מעל קו המפשעה (מתחת לתחתונים )ובדרך כלל יהיה גם זה שישאיר צלקת, אך קיים סיכוי כי גם החתכים הקטנים למעלה (באזור הטבור) יכולים להשאיר חותם.

מלאו פרטים וקבלו הצעת מחיר עבור ניתוח מתיחת בטן מטובי המנתחים!
מלאו פרטים וקבלו הצעת מחיר עבור ניתוח מתיחת בטן מטובי המנתחים!
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט