טיפולי פנים המתאימים לסובלים מאסטמה של העור

טיפולי פנים הם טיפולים המבוצעים בפני האדם ולהם ייעודים רבים. ישנם אנשים המבצעים טיפולי פנים על מנת להשיג מראה טוב יותר ואחרים מבצעים טיפולי פנים בעקבות מחלה או מצב כלשהו הגורם להם לנזק או הופעה בפנים. אומנם, מרבית האוכלוסייה יכולה לגשת ולעבור טיפול פנים בכל רגע שמתחשק לה אך ישנו חלק לא קטן מהאוכלוסייה, הסובל ממה שנקרא אסטמה של העור ולו, המצב מעט מורכב יותר. הבה נלמד על מהי אסטמה של העור ונבין אילו סוגי טיפולים יכול הסובל מאסטמה זו לעבור.

דרמטיטיס אטופית

דרמטיטיס אטופית (באנגלית Atopic dermatitis) או בשמו המוכר יותר אסטמה של העור, היא מחלת עור הבאה לידי ביטוי בהופעת שטחי עור אדומים מגרדים מאוד. שטחי העור הללו, מופיעים בעיקר בקפלי העור של המרפקים, סביב העיניים ומאחורי הברכיים. במקרים הנחשבים לקשים יותר או בקרב הצעירים מבינינו (הילדים), שטחי העור האדומים מופיעים גם בפנים, בכפות הידיים ובקרקפת. מעבר לוויזואליות שלא נעימה של שטחי עור אדומים, ישנו גם הגרד והוא עלול להיות כל כך טורדני עד, שהסובל ממנו עובר לילות רבים נטולי שינה ולא יכול לנהל שגרת יום תקינה כלל וכלל. לרוב, המחלה מופיעה בקרב התינוקות והילדים אך היא עלולה להמשך שנים רבות עד הגעה לגיל מבוגר. טרם ידוע מה הוא הגורם המדויק להופעתה של הדרמטיטיס אטופית אך ידוע כי הגרד קשור לעובדה, שעורם של הסובלים מהמחלה, מגיב אחרת ויתר לכל גירוי.

טיפולים מותרים

מי שאובחן כסובל מאסטמת העור, מטופל על ידי רופא העור שלו ועליו לעקוב אחר הוראות במדויק. הגעה למצב בו האסטמה מחמירה והגרד מחריף, עלולה לפגוע מאוד בסובל ולהקשות על חייו הרבה יותר. גורמי החמרה של המחלה הם יובש של העור על ידי שימוש בסבון וגם בחומרי ניקוי שונים, מזג אוויר קר ויבש ובילוי באמבטיה ארוכה. גורם החמרה נוסף הוא חומר מגרה, כגון בד סינתטי, אבק, חול, דשא, עובש, חשיפה לבשמים ולחומרי טיפוח שונים. העצה שלנו לכל סובל מאסטמה זו היא לעקוב בשקיקה אחרי הוראות הרופא וטרם חשיפה או שימוש בכל חומר טיפוח מכל סוג שהוא, להיוועץ עם הרופא ולעשות ניסיון בשטח קטן ונסתר. לסיכום, במידה ואתם סובלים מאסטמה של העור ואכן זו האבחנה הרפואית אותה קיבלתם כך, בררו במדויק אילו טיפולים אתם יכולים לעבור ורק לאחר מכן עברו אותם. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא כי מי שיבצע עבורכם ועליכם את הטיפולים, יהיה מסומך לכך ויהיה ער לעובדה, שאתם סובלים מדרמטיטיס אטופית.    
טיפולי אסתטיקה ניתוחים פלסטיים
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט