השתלת עצם בלסת – סיבות, סוגים ואיך עושים זאת?

השתלת עצם בלסת הליך חיוני במקרים של חוסר בעצם הלסת

אוגמנטציה (השתלות עצם) הינו תחום התמחות בכירורגיית פה ולסת והוא מיועד לצרכי השתלת תחליפי עצם בלסת המטופלת, כאשר תחליפי העצם נלקחים ממספר מקורות שונים, לרבות, ממקור אדם, ממקור בקר וממקורות סינטטיים. טיפולי השתלת עצם מיושמים במסגרת הליך כירורגי והם מיועדים לצרכי השלמת חוסר בעצמות בקרב מטופלים המעוניינים לעבור טיפולי השתלת שיניים.

השתלת עצם בלסת - מה חשוב לדעת?

השתלת עצם בלסת של המטופל, היא למעשה הליך כירורגי המיועד למטופלים אשר איבדו את שיניהם ובכוונתם לעבור טיפולי השתלת שיניים. הליך זה חיוני אך ורק במקרים בהם קיים חוסר בעצם הלסת, כאשר השתלת העצם נועדה להוות בסיס יציב וחזק לצורך החזקת השתלים הדנטלים. כמו כן, חשוב לציין שבמקרים מסוימים השתלת עצם בלסתו של המטופל נדרשת מכיוון שרכס הלסת נספג באופן משמעותי ופעולת ההשתלה נועדה להחזרת רכס הלסת למבנה המקורי. כל ניתוחי השתלת עצם מיושמים תחת הרדמה כללית או סדציה.

טיפולי השתלת עצם בלסת - כיצד?

כיום, הודות לפיתוחי הטכנולוגיה בתחום כירורגיית פה ולסת, עומדות לרשותכם מספר שיטות שונות  לצרכי קיומם של ניתוחי השתלת עצם. כאשר בין יתר השיטות הנפוצות תוכלו למצוא את שיטת ה-AUTOGENOUS במסגרתה העצם המושתלת הינה עצם מירכו של המטופל (עצם המכונה קולית). שיטה זו, נחשבת לשיטה המקובלת והנפוצה ביותר מכיוון שנעשה שימוש בעצם בגופו של מהמטופל, ולכן, ברוב המקרים עצם זו הינה בעלת ההתאמה הטובה ביותר לצרכי השתלה מחדש, כאשר הסיכוי שהגוף ידחה אותה הינו נמוך.

הטכנולוגיה המיושמת כיום בענף כירורגיית פה ולסת, מאפשרת שימוש בחומרים המיוצרים על ידי תאי הגוף של המטופל עצמו, כאשר שימוש בטסיות מעושרות או תאי אב תורמים ליצירת חלבון המעודד גדילת עצם חדשה. שיטה נוספת למטרת השתלת עצם בלסת של המטופל מכונה XENOGRAFT והיא מיושמת באמצעות שימוש בעצם של בעל חיים (מקור בקר בעיקר). שיטה נוספת בה עושים שימוש וזאת למטרת השתלת עצם בלסתהינה שיטת ה-ALLOPLAST במסגרתה העצם מיוצרת מחומר סינטטי.

מהם הגורמים המרכזיים להיווצרות מצב של חסר עצם?

ברשימת הגורמים העיקריים להיווצרות מצב של חסר עצם המצריך השתלת עצם בלסת של המטופל, תוכלו למצוא: דלקת אשר התפתחה סביב חוד השן ושלמעשה גרמה לספיגת עצם, מחלת חניכיים אשר אינה טופלה בזמן, חוסר מולד של שיניים כאלו ואחרות, אובדן שיניים לאורך תקופה ממושכת, קרבה של רכס העצם לרצפת הסינוס, טיפול שתלים כושל וגורמים נוספים.

טיפולי אסתטיקה ניתוחים פלסטיים
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט