חפש באתר
ניתוח PRK
 

ניתוח PRK

ניתוח PRK הינו הוותיק מבין שאר ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר ונחשב גם לבטוח ביותר מבניהם וזאת בזכות הצורה בה מתבצע הניתוח (נסביר בהמשך) אך גם בעל תהליך ההחלמה הארוך והכואב ביותר.

במאמר זה נסקור את ניתוח PRK  ונציג בפניכם את כל המידע שאתם צריכים ורוצים לדעת על הניתוח עצמו.

מהו ניתוח PRK?

ובכן כמו שכבר ציינו ניתוח PRK נחשב לניתוח הבטוח ביותר מבין שאר ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר וזאת בזכות כך שבזמן הטיפול הלייזר איננו חודר אל תוך עומקה של הקרנית (דבר המגדיל את הסיכויים לפגיעה ברקמה חשובה) אלא נשאר על פני שטח הקרנית ומבצע פעולות בצורה שטחית בלבד.

  הצעת מחיר על טיפול מסוג

  שם מלא

  דואר אלקטרוני

  מהלך הניתוח:

  ראשית בדומה לשאר הניתוחים המקבילים יטופטף אל תוך עיניכם חומר הרדמה שימנע מכם להרגיש את הכאב והצריבה במהלך הניתוח, לאחר שטיפות אלו יכנסו לפעולה והתחושה בעין תעלם, יתחיל המנתח את השלב הבא שהוא הסרת שכבת אפיתל (בכדי ליצור גישה של הלייזר אל מקום פעילותו בתוך הקרנית).

  לאחר הסרת שכבת האפיתל יחל תפקידו הקצר של הלייזר (לרוב נמשכת הפעולה לאורך של דקה מקסימום) שיפעל לליטוש ועיצוב הקרנית על פי הוראותיו המתוכנתות של המנתח. פעולות ליטוש ועיצוב אלו אמורות להחזיר את הקרנית למצב חד וטוב יותר שיחזיר את תקינותה של הראייה שוב.

  החלמה מניתוח PRK

  כאמור ההחלמה מניתוח זה הינה ההחלמה הארוכה והקשה ביותר מבין ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר והסיבה טמונה בפעולת ההסרה של שכבת האפיתל.

  שכבת האפיתל תתאחה בכוחות עצמה לאחר הניתוח אך במשך כל תהליך האיחוי שלרוב אורך כשבוע עד 10 ימים המטופל יחוש כאבים, צריבה ויסבול מראייה מטושטשת, סביר להניח כי במהלך השבוע הראשון תאלצו להשים עדשות מגן מיוחדות שאמורות להגן על עיניכם מזיהומים שונים.

  תהליך ההחלמה הארוך והכואב של ניתוח זה גורם לאנשים רבים להעדיף ניתוחים אחרים במקומו על אף שהינו נחשב לבטוח ביותר בתחום.

  סיכונים וסיבוכים נפוצים לניתוח PRK:

  כאמור ניתוח זה הינו הבטוח ביותר בתחום אך אין כמעט הליך כירורגי או רפואי שאיננו כולל סיכונים או סיבוכים כלשהם וחלק זה של המאמר נציג בפניכם את אלו אשר נחשבים לנפוצים ביותר לניתוח זה.

  • עיניים יבשות.
  • זיהומים או דלקות.
  • פגיעה בראייה כתוצאה של כישלון בניתוח.
  • סנוור והילה בעת חשיפה לאור.

  מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר לניתוח prk אצל הטובים שבמנתחים!
  מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר לניתוח prk אצל הטובים שבמנתחים!
  קטגוריות משנה
  © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט