חפש באתר
בוטוקס סיכונים ותופעות לוואי
 

בוטוקס סיכונים ותופעות לוואי

בוטוקס הוא למעשה חומר המיוצר מחיידק הנקרא קלוסטרידיום בוטולינום אשר נחשב לרעלן מסוכן, בכדי לייצר את הבוטוקס משתמשים בריכוז נמוך של חיידק זה שבעת הזרקתו יגרום לשיתוק השריר במקום וכל קמט הבעה שנוצר בעקבות פעילות יתר של שרירים פשוט מאד יעלם.

במאמר זה נביא בפניכם את הסיכונים העלולים לצוץ בעקבות השימוש ברעלן מסוג זה בין אם אלו תופעות לוואי אסתטיות או סיכונים רפואיים.

סיכונים ותופעות לוואי לאחר שימוש בבוטוקס:

  • צניחת עפעף-  לעיתים לאחר טיפול בעזרת הזרקת בוטוקס אל אזור המצח יכול להיגרם מצב בו העפעף יצנח ועין אחת תראה כחצי סגורה, מצב זה אם יקרה לרוב יחלוף מעצמו לאחר מספר ימים, אך במקרים נדירים התופעה עלולה להמשך גם מספר חודשים, דבר העלול לגרוע מהאסטתיקה החיצונית של המטופל.
  • אדמומיות באזור הטיפול- לאחר הטיפול עלולה להופיע אדמומיות באזור המטופל שתמשך מספר ימים.
  • שינויים בהבעות הפנים- לאחר הטיפול יכול לקרות מצב נדיר בו החומר קצת יזלוג מהשריר לו יועד ויפגע גם בשרירים אחרים בפנים, מצב זה יביא לשיתוקם של השרירים הללו ולשינוי העלול להופיע בהבעות הפנים, כגון: חוסר יכולת לחייך, להרים גבות וכ”ו..מצב זה יכול לעבור לאחר שישה שבועות אך עלול גם להימשך מספר חודשים במקרים נדירים.
  • שטפי דם- לעיתים נדירות שטפי דם עלולים להופיע לאחר הטיפול באזור לו הוזרק החומר ולרוב תופעה זו תחלוף מעצמה לאחר מספר ימים.
  • תסמיני שפעת- לאחר הטיפול עלולים להופיע תסמינים הדומים למחלת השפעת כגון: עייפות, שרירים חלשים ומעט כואבים, כאבי ראש ועוד..
  • סיכונים רפואיים- סיכונים בריאותיים עלולים להופיע לנשים בהריון, אנשים הלוקים במחלות במערכות העצבים והשרירים, אנשים אשר צורכים תרופות מסוימות, מחלות אחרות. בזמן פגישת הייעוץ שלכם עם הרופא, עליכם לשתף אותו בכל ההיסטוריה הרפואית שלכם בכדי שאם קיים סיכון כלשהו בעקבות מחלה או מצב פיזי כזה או אחר תוכלו לצמצם את הסיכונים.

חשוב לציין כי החומר עצמו אמנם נמצא תחת אישורו של ארגון ה-FDA אך האישור ניתן אך ורק לטיפול באזור שבין הגבות ואיננו כולל אף אזור אחר בגוף.

טיפ!! בעת הזרקת החומר אל השריר חשוב מאד תכנון המיקום וטכניקת ההזרקה בכדי לצמצם תופעות לוואי ולהעצים את האפקט, לכן חשוב מאד לבחור רופא טוב ומיומן שידע לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר.

רוצים לקבל מספר הצעות מחיר? מלאו פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם במהרה!
מלאו פרטיכם וקבלו מספר הצעות מחיר עבור הזרקות בוטוקס!
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט