מחפשים יישור שיניים אסתטי בטכנולוגיות מתקדמות?

אנשים רבים ממעטים לחייך בשל השיניים העקומות המהוות מטרד אסתטי ואף פוגעות בתפקוד. יש מי שסבורים שאם לא יישרו את השיניים בילדותם בעקבות פגם מולד, צמיחה לא תקינה או מכה פיזית, כבר לא יוכלו לעולם לעשות זאת, אבל הבשורות הטובות הן שהודות לטכנולוגיה המתקדמת ניתן לבצע טיפול אורתודנטי גם בגיל מבוגר ובלי שהוא ייפגע בשגרת החיים או במראה החיצוני.

מי מפחד מיישור שיניים? זה בשבילך!

כיום אפשר ליהנות מטיפול המבוסס על התקנת מערכת שיניים שקופה Invisalign הנחשבת לשיטה מובילה בתחום. מדובר בגשר שקוף לטיפול בבעיות מתונות ועד מורכבות. שיטה זו מבוססת על קשתיות שקופות וסמכים סמויים שניתן להרכיב על גבי השיניים כ-22 שעות ביממה. בניגוד לשיטות פולשניות כמו גשר, שהינו התקן אורתודנטי שעשוי מחומר קרמי או פלדלת אל חלד ומיישר את השיניים על ידי הפעלת כוח והזזתן עד לעמדה הרצויה, מדובר בשיטה יעילה המציעה נוחות מקסימלית. ראשית, המטופל יכול להסיר את הפלטה השקופה מתי שנוח לו ולהיות בלעדיה כשעתיים שלמות ביממה בין אם לצורך אכילה, שתייה או שמירה על היגיינה (זו אגב קריטית להצלחת הטיפול ולשמירה על בריאות הפה). ההסרה וההרכבה פשוטות מאוד לביצוע. שנית, השיטה מאפשרת שמירה על שגרת החיים התקינה היות והיא כרוכה במספר מועט של ביקורים אצל הרופא המטפל, בין 4-6 טיפולים לאורך תקופת הטיפול. אבל אין ספק שהיתרון המרכזי טמון בשקיפות המערכת ובכך שהיא מתאימה לתיקון של שיניים הסובלות ממגוון בעיות ופגמים בין אם מדובר בתפקודי מנשך לא תקינים או בפער בין הלסת העליונה לתחתונה, סגר צלבי, שיניים בעלות רווחים או צפיפות יתר, מנשך עמוק במיוחד, מנשך הפוך או מנשך פתוח ועוד.

מיישרים את השיניים ומתחילים לחייך בגדול

שיניים עקומות לא רק שמפריעות להופעה הן גם עשויות לגרום לבעיות שונות, כמו בהגיית מילים ובשחיקת שיניים, כאבי לעיסה, ריח רע מהפה ואפילו לגרום להופעתם של כאבי ראש. בנוסף, בעיות אורתודנטיות יכולות לגרום לקשיים עתידיים בביצוע פרוצדורות של שיקום הפה והתקנת שתדלים דנטאליים או כתרים. שיניים במבנה בעייתי אף נקשרות לדלקות, שכן הן מעלות את הסיכוי לכך ששאריות מזון יילכדו ברווחים בין השיניים וכך ייווצרו זיהומים שיפגעו בחניכיים ויובילו לריקבון. הפתרון הטובות ביותר הוא כאמור מערכת יישור שקופה ולא מאסיבית כמו מערכות אחרות. פלטה זו מיוצרת בהתאמה אישית לכל מטופל לאחר ביצוע סריקה דיגיטלית תלת ממדית הנעשית על ידי רופא השיניים. התאמת המערכת היא לפי תזוזת השיניים ובכל מקרה, חשוב לדעת שהיא בעלת קצוות חלקים המקנים שליטה רבה בתהליך היישור. הרופא המטפל מחליט כיצד ומתי לבצע שינויים בקשתית היישור לפי התקדמות הטיפול ותוך פיקוח הדוק על התהליך. הרכבת הפלטה עצמה כמעט בלתי נראית וכמעט בלתי מורגשת. הקשתיות של הפלטה מפעילות הרבה פחות לחץ בהשוואה למערכות אחרות וכך פוחת הסיכוי לנזק כמו בהרכב סד מסוג אחר. המערכת גמישה מאוד בהרכבתה על גבי השיניים ומדובר בתוצאות מרשימות מאוד המושגות כעבור שנה. לרוב מדובר בתדירות ביקורים אצל רופא השיניים בין 4-6 מפגשים במהלך הטיפול עצמו. היות והמערכת מתוכננת בהתאם לצרכים הספציפיים ובדיוק רב לכל פציינט, הרי שניתן לצפות מראש את התוצאה הסופית. חשוב מאוד לבחור מרפאת שיניים אמינה ומובילה ורופא שיניים המתמחה באורתודנטיה המכיר את השימוש במערכת השקופה ויש בידיו את האמצעים הטכנולוגיים לביצוע ההדמיה וידע כמובן להנחות ולפקח על הפרוצדורה עד להשגת התוצאה המבוקשת.  
טיפולי אסתטיקה ניתוחים פלסטיים
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט