חפש באתר
שיניים בולטות
 

שיניים בולטות

שיניים בולטות לעיתים מהוות בעיה אסתטית חמורה בלסת אשר גורמת למבוכה בעת חיוך, פיהוק, אכילה או כל פעולה אחרת שחושפת את השיניים כלפי חוץ, שיניים בולטות הן לרוב תוצאה של מבנה לסת לא טוב, בכדי ליישר את השיניים ויצור מראה אסתטי ויפה בפה יש לבצע טיפול יישור שיניים אשר יכול להתבצע על ידי מספר אביזרים שונים שיוצרים לחץ מתגבר ורציף על השיניים ובכך מכריחים אותם לזוז ולהתיישר בהתאם.

בעמוד זה נביא בפניכם מידע רב אודות טיפול אסתטי של שיניים בולטות כגון: כיצד מיישרים אותם, באיזה גילאים ניתן לטפל בתופעה זו, מהם האביזרים שקיימים בשוק ועוד…

מדוע השיניים בולטות וכיצד ניתן לטפל בתופעה זו?

שיניים בולטות ועקומות הן לרוב תופעה גנטית אשר נגרמה במהלך התפתחות השיניים, למעשה מבנה הלסת הוא זה שיוצר את הבעיה ובכדי לתקנה יש ליצור לחץ רציף למשך מספר חודשים אשר יתגבר בהתאם לתזוזת השיניים עד כדי הגעתם למקום יעדם החדש, את הלחץ על השיניים יחזק אחת לתקופה האורתודנט וזאת בהתאם להתקדמותם של השיניים.

הצעת מחיר על טיפול מסוג

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון

באיזה גיל ניתן לטפל בשיניים בולטות?

ובכן את הטיפול בשיניים עקומות או בולטות ניתן ואף מומלץ להתחיל כבר בגיל צעיר  (הגיל בו ניתן להתחיל את הטיפול יקבע על ידי האורתודנט בהתאם להתפתחות השיניים של הילד אך לבדיקה ראשונית יש להגיע בין הגלאים 7-8 שנים) בו מבנה הלסת והעצמות עדיין בשלב התפתחותי אשר גורם להליך להתבצע מהר וטוב יותר, אך אין זה אומר כלל וכלל שזהו הגיל היחידי שניתן לבצע בו טיפול יישור שיניים, נהפכו כיום טיפול יישור שיניים למבוגרים הוא הליך נפוץ ופופולארי מאד ומציע מגוון שיטות ליישור שיניים שקוף שבזכותן הסובבים אתכם לא יבחינו כלל באביזרי היישור שמורכבים על שיניכם ובכך ימנעו מכם את המבוכה.

מהן השיטות המקובלות כיום ליישור שיניים בולטות ועקומות?

ובכן קיימות מספר שיטות מקובלות ונפוצות מאד ליישור שיניים, כאשר ניתן לחלק אותן לשתי קבוצות שהן יישור שיניים לילדים ויישור שיניים למבוגרים אשר בו בדרך כלל שמים דגש על אביזרים שקופים יותר בכדי למנוע את מבוכת המטופלים.

פלטה לשיניים (נפוץ יותר אצל ילדים ומתבגרים)- פלטה לשיניים היא אביזר מוכר ונפוץ מאד בתחום יישור השיניים, אביזר זה יוצר כאמור לחץ על השיניים וגורם להם בעקבות כך לזוז למקום המיועד שלהם, את הלחץ מגביר האורתודנט אחת לכמה חודשים על ידי החלפת הפלטה לקטנה יותר ובכך הלחץ נשמר גם לאחר שהשיניים התקדמו מעט כלפי פנים, בשיטה זו ניתן להוציא את האביזר בזמן אוכל, שתייה וצחצוח שיניים שזהו יתרון אך גם חיסרון מכיוון ולעיתים נגרם מצב בו שוכחים להחזיר את הפלטה לפה לאחר האכילה ואף לאבד אותה במקרים קיצוניים (מקרה נפוץ בעיקר אצל ילדים) ואז הלחץ על השיניים פוסק לזמן רב מידי וזה עלול לפגו בהתקדמות הטיפול. למידע נוסף ומפורט יותר על שיטה זו היכנסו לעמוד פלטה לשיניים!

גשר לשיניים (נפוץ יותר אצל ילדים ומתבגרים)- אביזר זה הוא הנפוץ, המוכר והטוב ביותר מבין האביזרים הקיימים ליישור שיניים בולטות ועקומות, גשר זה בנוי לרוב מסמכים העשויים מתכת אותם חוצץ חוט ברזל דק שאחראי על המתיחה והלחץ שמופעל על השיניים וגומיות שמחוברות בצידי הפה. גשר זה איננו ניתן להסרה באופן עצמאי ולכן גם לא ניתן לשכוח להחזיר אותו לפה לאחר אכילה ומן הסתם גם לא לאבד אותו, הלחץ שיוצר גשר זה יעיל וטוב מבין כל האביזרים האחרים אך קיים לו חיסרון משמעותי בצורתו החיצונית כאשר הברזל בולט באופן משמעותי מהפה. למידע נוסף אודות נושא זה היכנסו עכשיו לעמוד גשר בשיניים וקראו!

גשר שקוף (נפוץ בעיקר בקרב מתבגרים ואנשים מבוגרים)- אביזר זה הוא כמעט אותו אביזר כמו גשר השיניים הקודם שסקרנו וההבדל היחידי ביניהם הוא שגשר השיניים השקוף מיוצר בצורה אסתטית יותר אשר מעדנת את המראה שלו בפה על ידי כך שהסמכים הם בצבע השיניים או בצבע שקוף, למידע מפורט ורחב יותר על נושא זה היכנסו לעמוד גשר שקוף!

גשר פנימי (נפוץ בעיקר אצל מתבגרים ומבוגרים)- ובכן גם אביזר זה הוא אותו גשר שסקרנו קודם לכן אך עם הבדל אחד מאד משמעותי, גשר זה ממוקם בדופן הפנימי של הפה ומוסתר היטב מאחורי השיניים כך שאף אחד לא יכול לראותו בזמן חשיפת השיניים, זהו האביזר עם אלמנט ההסתרה הטוב ביותר שקיים אך הוא איננו מתאים לכל אחד ואחת, למידע נוסף אודות גשר זה היכנסו לעמוד יישור שיניים פנימי!

מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר משתלמת ליישור שיניים!
מלאו פרטיכם וקבלו הצעת מחיר משתלמת ליישור שיניים!
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט