חפש באתר
סיבוכים אפשריים אחרי ניתוח חזה
 

סיבוכים אפשריים אחרי ניתוח חזה

ניתוחי חזה הפכו להיות הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר שיש עוד מאז שהניתוחים הפלסטיים נכנסו לתודעת הציבור בכלל רחבי העולם המערבי, אך לא רבים מבינים עד כמה הם יכולים להיות מסוכנים. ניתוחי חזה שונים כמו הגדלת חזה, הרמת חזה והקטנת חזה מכילים סיכונים רבים שעליהם נפרט במאמר הבא. אמנם הסיכוי שיהיה סיבוך כלשהו נמוך אך בכל זאת חשוב להכיר את כולם.

יש סיכוי שיהיה זיהום במקום

אחד הסיבוכים המסוכנים ביותר וגם הנפוצים ביותר, אם כי הוא עדיין לא נפוץ מאוד ביחס לכמות הניתוחים שמתבצעים, הוא דחיית שתל או זיהום. דחיית שתל כמובן רלוונטי רק במדיה ועוברים ניתוח להגדלת חזה שכן ניתוח חזה זה מתבסס על החדרת שתל סיליקון אל תוך רקמות השד כדי לנפח אותו. רקמות אלו יכולות להידחות על ידי הגוף גם אחרי הניתוח וגם כמה שנים אחרי , וזה דבר שחשוב לשים אליו לב. כמו כן יש חשש תמידי שיהיה זיהום במקום אך אחרי כמה ימים מסיום אותו ניתוח חזה הסיכון כבר הופך להיות נמוך מאוד אם זה לא קרה עד אותו מועד.

ייתכנו דימומים במהלך הניתוח

עוד אחד מהסיבוכים המוכרים ביותר אם כי פחות נפוץ מזיהום הוא דימום. דימום לא יכול לקרות אחרי הניתוח אלא רק במהלכו. בעת ניתוח חזה ולא שנה מאיזה סוג הרופא המנתח צריך לחתוך את ה רקמות. כמובן שהוא יחתוך את הרקמות במקום שבו לא יראו את החתך כך שאם תהיה צלקת גדולה היא לא תפגע בעיצוב אך בכל זאת יש חשש לדימום מאסיבי בכלל כל מיני בעיות. יכול להיות שהחתך לא התבצע בצורה מקצועית מספיק, יכול להיות שהחתך היה עמוק מידי, יכול להיות שאותו מנותח או מנותחת סובלים מדממת, המופיליה, מחלה שבה הדם לא נקרש וזה לא דווח לרופא וכן הלאה.

השתל יכול לזוז ממקומו

יכול להיות שהשתל יזוז במקומו ואז זה יכול להיות מסוכן מכמה בחינות. רשית, וזה הסיכון הגדול ביותר, יכול להיות שהשתל יתפרק ואז במצב כזה יכול להיות זיהום חמור. האפשרות הפחות מסוכנת אך עדיין לא מבוטלת היא שהשתל ייצור לחץ על בלוטות החלב או על אזורים אחרים או פשוט יגרור תחושת אי נוחות. חשוב לזכור שהשתל יכול לזוז גם אחרי עבודה מקצועית ויסודית של מנתח מנוסה בגלל שינויים אנטומיים אך בכל זאת אם קורה דבר כזה יש להגיע אליו כמה שיותר מהר לביקורת ולטיפול לפני שהנזק יחמיר.

כאבים ואי נוחות בהתרגלות

עוד אחד מהסיכונים אבל הפעם הפחות חמורים הם הכאבים. הכאבים ותחושות אי נוחות יכולים לקרות בכל מיני מצבים החל מניתוח הרמת חזה שבו הסיכונים הללו פחותים ועד ניתוח הגדלת חזה. הגדלת חזה היא לא ניתוח פשוט וההתרגלות לחזה גדול וכבד יותר ממש לא פשוטה. לכן אתם חייבים לזכור כי כאבים אלו יכולים להיות חמורים במיוחד בעיקר כי קשה להניח להם ולהמשיך לחיות כרגיל בעיקר בתקופה שאחרי הניתוח.

הניתוח לא אסתטי כמצופה

אין ספק כי במהלך המאמר האחרון מנינו סיכונים גדולים מאוד כמו למשל זיהום או דימום אך עם כל הכבוד אליהם יש דבר אחד שמדאיג מאוד כל אישה שעומדת לעבור כל ניתוח חזה כלשהו והוא שהניתוח לא יהיה אסתטי. מצב כזה מסובך מאוד כי מצד אחד לא מדובר על רשלנות רפואית ומצד שני אין הרבה לעשות אך אם בוחרים את המנתח הטוב ביותר ומבינים עד כמה הוא מקצועי ומבינים שיש איתו כימיה, אין סיבה שזה יקרה.

קטגוריות משנה
    © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט