חפש באתר
הגדלת חזה והנקה – האם זה אפשרי?
 

הגדלת חזה והנקה – האם זה אפשרי?

רוצה להגדיל את החזה? מעוניינת לדעת האם זה ישפיע על יכולת ההנקה שלך? זה הזמן לשים סוף למיתוסים ולגלות את האמת.

הקשר בין הגדלת חזה להנקה

ניתוח הגדל תחזה הוא הניתוח הכי מוכר שיש. למעשה מדובר על ניתוח פלסטי פופולרי מאוד מגיל 16 ומעלה, דבר שלא נפוץ בניתוחים אחרים למעט המוכרים ביותר כמו ניתוח אף או  ניתוח חזה נוסף, הרמת חזה. שלא כמו ניתוח הרמת חזה ובטח לא ניתוחי אף, מתיחת פנים או מילוי שפתיים, ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח בעייתי לעתים קרובות והסיבה היא יכולת ההנקה של האישה. אמנם חזה גדול יכול לעזור לאישה במגוון רחב של תחומים כמו בדימוי האישי ובביטחון העצמי, אך השתלים יכולים לפגוע מאוד בהנקה שלה וזה קורה בגלל הלחץ של השלת על בלוטות החלב וצמצם ייצור החלב שלהן.

מה קורה בפועל אחרי הניתוח?

במהלך ניתוח הגדלת חזה הרופא המנתח יבצע חתך ודרכו הוא יחדיר את השתל. לעתים החתך מתבצע מתחת לשד ולעתים הוא מתבצע בקרבת הפטמה וזה תלוי בגודל החזה, גודל השתל הדרוש ובאנטומיה הכללית של חזה המנותחת. אין ספק שניתוח הגדלת חזה למעשה רק גורע מהיכולת של האישה להניק אך בפועל הפגיעה לא תמיד כל כך גדולה. לעתים הפגיעה תהיה מזערית במיוחד ולעתים היא בכלל לא תורגש, ובלוטות החלב של האישה יוכלו לייצר חלב בדיוק באותה הכמות. בכל מצב שהוא, האישה שרוצה לעבור את הניתוח חייבת להכיר את החשש הזה, ולהתייעץ עם הרופא על הכול.

במה יכולת ההנקה תלויה?

באופן כללי, יכולת ההנקה של האישה תלויה בכמה פרמטרים שאפילו נשים לא תמד מבינות. ככל שהחזה גדול יותר ובעיקר אם הוא גדל תוך כדי ההיריון, בלוטות החלב מייצרות יותר חלב. עם זאת, גם גודל הפטמה והצורה שלה יכול להשפיע על יכולת ההנקה שלה מה שלמעשה משתפר במהלך ניתוח הגדלת חזה. כדי שלתינוק יהיה קל לינוק הוא צריך לנשוך את הפטמה בקלות ולעתים הפטמה שקועה וזה בכלל לא נוח לא. כאשר מבצעים הגדלת חזה הפטמה יכולה לבלוט מעט החוצה ויכולת ההנקה שלה משתפרת. גם מיקום החתך משפיע מאוד על יכולת ההנקה שכן צינור החלב יכול להיפגע אם כי זו פגיעה רשלנית ונדירה מאוד.

מדוע כדאי לעבור את הניתוח אחרי היריון?

אין ספק שבגלל שיכולת ההנקה לא נפגעת אחרי ניתוח הגדלת חזה, נשים רבות יקבלו דחיפה רצינית לביצועו כבר בשלב מוקדם. עם זאת חשוב לזכור שיכולת ההנקה יכולה להיות מושפעת מאוד מהניתוח גם אם לא לשלילה ולא באופן מעשי. אמנם אחרי ניתוח הגדלת החזה יהיה אפשרי להניק את התינוק אך יכול להיות שזה יהיה מוזר יותר לאישה בשל השתלים שנמצאים לה בחזה, מה שיכול לגרום לה לתחושה פחות אותנטית. עם זאת, זו תחושה סובייקטיבית לחלוטין והיתרונות של הניתוח במראה ושלם יעלו על החסרונות. יש עוד סיבה אחת רצינית יותר והיא שבמהלך ההיריון, החזה יגדל משמעותית, אז אולי כדאי להמתין ואז לעבור את הניתוח.

מדוע נשים עוברות את הניתוח לפני?

למרות שההיגיון הבריא אומר שעדיף לעבור את הניתוח אחרי ההיריון נשים רבות מחליטות לעבור אותו כבר בשלב מוקדם. הסיבה הראשית לכך היא שבשלב זה הנשים רוצות להיות מושכות, כאשר הן צעירות, ולא רק אחרי שהן אימהות. בשלב זה המראה החיצוני יכול להיות חשוב ואף קריטי להשגת זוגיות ולכן הביקוש לניתוחי הגדלת חזה בין גיל 16 ועד גיל 30 גבוה מאוד, ולמעשה הוא הגבוה ביותר אם נמשיך לחלק את הנשים שעוברות את הניתוח לפי קבוצות גיל.

 

קטגוריות משנה
    © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט