חפש באתר
הקץ לטיפולי בוטוקס על ידי רופאי שיניים
 

הקץ לטיפולי בוטוקס על ידי רופאי שיניים

משרד הבריאות הוציא הודעה מסודרת בחודש אוקטובר 2013  על איסור החל על רופאי שיניים לעסוק בהזרקות בוטוקס לצרכי אסתטיקה, ההודעה מגיעה בעקבות גל הפרסומים והטענות שהופנו נגד מקצועיותם של רופאי השיניים בתחום.

אחת הטענות המשמעותיות ביותר שהפנו באיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית כנגד עיסוקם של רופאי השיניים בהזרקות הבוטוקס היא כי רופאי השיניים מעולם לא הוכשרו באופן מקצועי להעניק טיפולי בוטוקס אסתטיים ומכיוון שחומר הבוטוקס מכיל בתוכו רעלן חזק שימוש לא נכון ולא מקצועי בו עלול לגרום לסיכונים מיותרים ותופעות לוואי קיצוניות.

 מלבד זאת הופנו טענות שונות וקשות גם מכיוון מגזר הרופאים הפלסטיים כי חלק מרופאי השיניים מציג מחירים לא סבירים המעלים חשד כי הטיפולים אשר הם מציעים לציבור הרחב מתבצעים על ידי חומרי תחליף שונים ( או ערבוב של בוטוקס עם חומרי מילוי אחרים ) ולא על ידי חומר הבוטוקס עצמו וכראייה לכך הם הציגו את מחיר עלותו של בקבוקון הבוטוקס אשר עומד על סכום של 1,200 ₪ ואף יותר, בקבוקון שכזה אמור להספיק מקסימום לשני מטופלים כך שעלות החומר לבד עומדת על לא פחות מ- 600 ₪ על כל מטופל בעוד חלק מרופאי השיניים מציעים טיפול בכ-400 ₪.

תגובת הסתדרות רופאי השיניים

הסתדרות רופאי השיניים הכריזה בראש גלי כי איננה מרימה ידיים ותילחם בכל כוחה בהחלטה הלא מוצדקת לטענתה, בישראל קיימים מספר רב של רופאי שיניים אשר חלק גדול מהכנסותיהם מתבסס כבר שנים רבות על הזרקות הבוטוקס לצרכי אסתטיקה וההחלטה תגרום להם להפסיד המון כסף, כמו כן טוענים רופאי השיניים כי את הטכניקה של הזרקת חומרי הבוטוקס אף רופא פלסטי לא למד באוניברסיטה אלא בכל מיני קורסים מקצועיים והשתלמויות שונות המתבצעות אצל רופאים מומחים וזאת בדיוק אותה התמחות שעושים רופאי השיניים כך שאין כל שוני בין רופאי השיניים לבין הרופאים הפלסטיים בתחום.

הסתדרות השיניים תפעל בניסיון להפוך את החלטת משרד הבריאות להחלטה אשר תחייב כל רופא הרוצה לעסוק בתחום הזרקות הבוטוקס לעבור קורס הסמכה מיוחד שבתומו יהיה מבחן ולעוברים יינתן רישיון מיוחד מטעם משרד הבריאות לעסוק בתחום.

משרד הבריאות קבע כי לרופאי השיניים תינתן שנה עד אשר ההגבלות יכנסו רשמית לתוקף וכל רופא אשר יעבור עליהן ייענש על פי מידת הדין.

את פרסום ההחלטה של משרד הבריאות ניתן למצוא בתחתית העמוד הבא: http://www.health.gov.il/unitsoffice/hd/mhealth/dental/msg/pages/default.aspx

המקור לכתבה זו הוא מאתר YNET בכתובת: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4444570,00.html

מלאו פרטים וקבלו הצעת מחיר לטיפול בוטוקס ממקצוענים!
מלאו פרטים וקבלו הצעת מחיר לטיפול בוטוקס ממקצוענים!
קטגוריות משנה
    © כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט