בוטוקס – זה לעד או שצריך לחזק כל כמה שנים?

כולנו רוצים להנות ממראה עור צעיר, חלק, זוהר ונטול קמטים. כשאנחנו מתחילים לראות את הקמטים מבצבצים בכל מיני אזורים, אנחנו מתחילים להשתמש בכל מיני תכשירים ומתפללים שהשימוש הזה יניב תוצאות. טיפול בבוטוקס הוא בעצם גרסה טהורה של רעלן הנקרא בוטולניום טוקסין. המטרה של הטיפול היא לסייע לנו לטפל בקמטים הדינמיים שנוצרים, מה שנקרא קמטי מימיקה. הקמטים הללו נוצרים כתוצאה מפעולות חוזרות ונישנות, לא סתם אומרים לנו ”שחררו את המצח“.

זה לא משהו שאנחנו שולטים בו. האזור הפופולארי שבו מטפלים בבוטוקוס הוא בשליש העליון של הפנים. הטיפול נעשה באישור מלא של מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה-FDA ובאישור של משרד הבריאות בישראל. מה שבעצם הבוטוקס עושה זה לשנות את הדינמיקה בין קבוצות השרירים השונות.

הטיפול אינו כואב ואינו גורם להופעה של תופעות לוואי. המטרה היא לשמור על המראה הטבעי בשימוש במינונים הנכונים. בממוצע, הטיפול מחזיק בין 3-5 חודשים ולכן צריך להקפיד לחדש אותו כדי שהתוצאות ישמרו. עם הזמן, ניתן יהיה להפחית את תדירות ההזרקות ולחדש את הטיפול רק כל חצי שנה ואפילו כל שמונה חודשים.

טיפים לשמירה על תוצאות טובות

  1. מחקרים מראים כי מי שנוטל אבץ לפני הטיפול במינון של חמישים מילגרמים כ3-4 ימים לפני הטיפול, משפר את היעילות שלו.
  2. מומלץ להתחיל את ההזרקות בגילאים 34-45 כדי למנוע הופעה של קמטים חדשים. טיפול מוקדם עוזר לנו בעצם למנוע את הקימוט והכיווץ שיש בעור ואז יש תהליך של הרגעת השריר ואין כיווץ.
  3. מומלץ לבצע את ההזרקה במרכז השריר ולא בכל המצח.
טיפולי אסתטיקה ניתוחים פלסטיים
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט