5 דברים שצריך לדעת לפני שעושים מתיחת בטן

דיאטות, ספורט, כדורים ותערובת עלים לתה הם רק כמה דוגמאות לניסיונות לשמור על גיזרה ומשקל תקין. בעולמינו כיום מכל מקום צצה לה פרסומת כזו או אחרת המפרסמת דוגמניות בעלות גזרה דקה, רגליים ארוכות ובטן שטוחה. עם הזמן מודל היופי השתנה ורדיפת הרזון תפסה תאוצה רבה. אנשים רבים מאמינים כי הרזון הוא שאיפה ומנסים בכל דרך להגיע אל היעד. אך מה קורה כשכבר ניסיתם הכל ושום דבר לא הצליח להוריד את טבעת השומן שהתיישבה על בטנכם? ההחלטה ללכת על מתיחת בטן היא החלטה הרת גורל עליה אין להחליט בפזיזות. על כן, קיימים מספר דברים שיעזרו לכם להבין האם מתיחת בטן היא הדבר הנכון עבורכם או לא.

1.      למי זה מתאים ולמי זה לא?

בראש ובראשונה, דעו כי האנשים היחידים היכולים לגשת לניתוח מהסוג הזה הם אנשים אשר נמצאים בקו הבריאות. ניתוח מהסוג הזה יתאים גם לאלה שהיו שמנים מאוד בעברם, עברו תהליך של דיאטה וספורט (או כל שיטת הרזיה אחרת שמצאו לנכון עבורם), אך העור העודף נשאר על גופם ומסרב להימתח ולחזור לעצמו. חשוב לציין כי ניתוח מתיחת הבטן אינו פתרון להרזיה. אם אתם מעוניינים להרזות, חפשו אלטרנטיבות אחרות. הגיעו להבנה שזהו המוצא האחרון והוא לחלוטין לא יעזור לכם בהרזיה. כמו כן, נשים לאחר היריון ימצאו כי מתיחת בטן היא הדבר הנכון ביותר עבורן בכדי להשיל את העור העודף הנותר מהלידה. ניתוח מתיחת הבטן יכול לעזור לאותן נשים אשר נסחבות יום יום עם חוסר הנוחות הזו. בהקשר זה, אם את לפני הריונות ומתכננת להיכנס להריון, ניתוח מתיחת הבטן לא מומלץ עבורך. בזמן הניתוח גופך עובר הליך של כיווץ השרירים, מעין מצב טראומה, וקיים חשש  שבעקבות הניתוח, כניסה להריון תהיה בעייתית יותר.

2.      איך להתכונן לניתוח כזה?

בניתוחים מהסוג הזה, אשר לא מוגדרים כמצילי חיים או כניתוח כורח, קיימת האפשרות לבחירת המנתח וליצירת קשר קבוע לפחות חודש לפני מעמד הניתוח בכדי ששני הצדדים יתוודעו אחד אל השני. חשוב מאוד להכיר את הרופא המנתח, לדעת על הרפרטואר שלו ואף לקבל המלצות לגביו. הרופא ינחה אותך במהלך השבועות שלפני הניתוח לגבי כל פן בחייכם. אם אתם מעשנים, יבקש מכם הרופא להפסיק לעשן לתקופה של לפחות שבועיים לפני התהליך מאחר והעישון יכול ליצור סיבוכים במהלך הניתוח ולהאט את קצב ההחלמה.

3.      בואו נשים את הקלפים על השולחן

חשוב מאוד להדגיש(!) אל תסתירו מידע מהרופא שלכם לגבי מצבכם הבריאותי. בין אם אתם מעשנים, צורכים חומרים מסוכנים ו\או נוטלים תרופות מדי יום. אם הרופא לא ידע את כל המידע, בזמן אמת, הוא לא יוכל לעזור לכם. במצבים כאלה הבושה חייבת להיעלם. אל תשכחו שיש לכם חיסיון של רופא-מטופל וכל מידע שייחשף ביניכם- יישאר ביניכם.

4.      הכן את ביתך

בעיקרון, אם לא היו סיבוכים, תשוחררו מבית החולים יום למחרת הניתוח לאחר השגחה לילית. הרופא או האחות יתנו לכם הנחיות לטיפול עצמי בבית, אך לפני שתגיע לחדר הניתוח, כדאי שתכין את הבית מבעוד מועד. קרח גרוס למשל, הוא מצרך נפוץ בקרב עוברי הניתוח, מאחר וקיים קושי באכילה לאחר הניתוח. אם אתם גרים בבית בעל מספר קומות, הכינו את הקומה הראשונה לקומת החלמה לפחות לימים הראשונים. כמו כן, התקינו מוט אחיזה במקלחת. הדבר ייקל עליכם להיכנס ולצאת מהמקלחת.

5.      איך לשמר את תוצאות הניתוח בחיי היומיום?

לאחר ניתוח מסוג כזה, חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא. הרופא יכול להמליץ לך מתנוחת השינה הטובה ביותר ועד לתנוחת הישיבה הטובה ביותר להקלה על הכאב. עם צליחת הניתוח וצליחת החלמתו, חשוב לשלב ביחד עם תוצאות הניתוח גם דיאטה נכונה המותאמת אישית וספורט כדי לשמר את מבנה המתיחה.
טיפולי אסתטיקה ניתוחים פלסטיים
© כל הזכויות שמורות לאסתטיק נט